pl

O firmie

Poznaj naszą firmę

Dla nas ważna jest historia naszej firmy...

Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi
w zakresie wyrobu różnorodnych produktów z drewna.

Nasza działalność sięga roku 1980, kiedy to firma ta została założona przez Andrzeja Kowalczyka. Główną cechą przedsiębiorstwa Andrew jest nieustanny rozwój, który towarzyszy mu po dziś dzień.

Oto krótki zarys historyczny działalności naszej firmy:

Początkowo była to jednoosobowa działalność opierająca się na usługowym przecieraniu drewna. Kolejne lata to przede wszystkim dynamiczny rozwój tartaku oraz poszerzanie oferty wytwarzanych produktów. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku firma ta zajmowała się głównie produkcją takich wyrobów, jak: więźby dachowe, tarcica oraz podkłady kolejowe.

Początek XXI wieku to kontynuacja poszerzania oferty firmy Andrew. Rozpoczęła się produkcja palet drewnianych, a także bębnów drewnianych do kabli i lin. W 2005 roku wybudowana została suszarnia, co stanowiło pierwszy krok do uzyskania certyfikatu fitosanitarnego IPPC.

Rok 2009 był bardzo intensywnym czasem dla naszej firmy. Rozpoczęto wówczas budowę nowych obiektów (hala tartaczna wraz z zapleczem biurowo-socjalnym, nowoczesna kotłownia oraz suszarnia komorowa), które zostały oddane do użytku w 2012 roku.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie dla firmy mają różnego rodzaju certyfikaty. Wpływają one na dobrą reputację firmy oraz stanowią pewnego rodzaju potwierdzenie jakości świadczonych przez dane przedsiębiorstwo usług.

Dlatego również i nasza firma może pochwalić się dużą kolekcją certyfikatów. Posiadamy między innymi certyfikat FSC® "Forests For All Forever" FSC-C111186, który stanowi potwierdzenie, iż surowiec drzewny wykorzystywany przez nasz zakład pochodzi z dobrze zarządzanych i gospodarowanych lasów. Ponadto certyfikat EUR EPAL potwierdza przynależność firmy Andrew do międzynarodowej organizacji paletowej. Pozostałe certyfikaty to między innymi: certyfikaty ISO, IPPC, fitosanitarne oraz PEFC.

Firma Andrew zajmuje się obecnie produkcją opakowań drewnianych: bębnów drewnianych, palet itp. Prowadzimy również aktywną współpracę z małymi przedsiębiorstwami oraz międzynarodowymi koncernami rozmaitych branż, m.in. kablowej, linowej oraz automotiv.

Co jeszcze jesteśmy w stanie zaoferować? Przede wszystkim zapewniamy, że każdy klient jest przez nas traktowany w sposób indywidualny. Nasz wykwalifikowany zespół pracowników chętnie podejmie się realizacji wszystkich projektów, nawet tych najbardziej wymagających. Zapraszamy do współpracy!

Realizowany projekt z funduszy UE: Zakup usługi badawczo-rozwojowej dotyczącej projektu wizyjnego stanowiska kontrolno-pomiarowego przez “ANDREW” s.c.

Przedmiotem Projektu jest zakup usługi badawczo-rozwojowej związanej z opracowaniem zmian procesowych w przedsiębiorstwie ANDREW. Planowana do zakupu usługa dotyczy wykonania wizyjnego stanowiska kontrolno-pomiarowego przystosowanego do pracy w linii produkcji tarcz bębnów. Stanowisko z wykorzystaniem metod wizyjnych będzie realizowało kontrolę tarcz oraz kontrolę drewna pod kątem obecności wad na powierzchni w postaci chodników wykonanych przez szkodniki. Stanowisko będzie pracowało w trybie automatycznym, co pozwoli na wzrost automatyzacji i wydajności kontroli jakości i jednocześnie procesu produkcji w zakładzie.

Celem projektu jest podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez zakup usługi badawczo-rozwojowej związanej z opracowaniem zmian procesowych w przedsiębiorstwie.

Cel ten zostanie osiągnięty m.in. poprzez:

- wdrożenie innowacyjnego rozwiązania w aspekcie procesowym i organizacyjnym,
- obniżenie kosztów jednostkowych produkcji,
- optymalizację i automatyzację procesu produkcji i kontroli jakości,
- zwiększenie przychodów spółki,
- wzrost doświadczenia w zakresie współpracy ze światem nauki.
 

Wartość Projektu: 99 876,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 73 080,00 zł